Enduro TRIP Czechy – Dolni Morava, Rychleby, Koprivna 2024

Enduro TRIP Czechy – Dolni Morava, Rychleby, Koprivna 2024

Data wydarzenia:

3 sierpnia 2024

Czas wydarzenia:

06:00

Lokalizacja wydarzenia:

Enduro TRIP Czechy – Dolni Morava, Rychleby, Koprivna 2024

 

Zapraszamy na niezapomniany wyjazd rowerowy enduro dla dzieci i młodzieży! Przeżyjcie prawdziwą przygodę w najlepszych czeskich Bike Parkach podczas naszego wyjazdu. Nasz plan obejmuje odwiedziny trzech bike parków: Dolni Morava, Rychlebskie Ścieżki oraz Koprivna podczas, których będziemy się szkolić aby poprawić nasze rowerowe umiejętności z jazdy enduro.

Plan wyjazdu:

Dwa pierwsze dni spędzimy w Dolni Moravie, największym czeskim ośrodku rowerowym gdzie z pomocą wyciągów każdego dnia wyjeżdżamy przed każdym zjazdem do góry.

Opisy tras:

 

  1. Dolni Morava

Ośrodek Dolni Morava oferuje szereg różnorodnych tras rowerowych, dostosowanych do umiejętności i preferencji różnych rowerzystów. Oto opisy poszczególnych tras:

 Downhill trail

Długość: 2 km

Stopień trudności: Bardzo trudna

Opis: Najtrudniejsza trasa z dużym spadkiem 350 m. Zawiera bardzo wymagające naturalne przeszkody, jak długie kamienne odcinki i przeprawy przez strumienie. Na trasie znajdują się duże skocznie o długości 8–11 metrów i uskoki terenu o długości 4 metrów.

 Łagodna AirLine

Długość: 0,8 km

Stopień trudności: Średnio zaawansowana i zaawansowana

Opis: Nowa część szlaku Łagodny flow trail. Trasa średnio zaawansowana i zaawansowana, pełna bezpiecznych przeszkód terenowych, odpowiednich do nauki skoków. Najdłuższy skok ma maksymalnie 4 metry, zbudowana z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie.

 Łagodny flow trail

Długość: 7 km

Stopień trudności: Średnio zaawansowana

Opis: Druga najdłuższa trasa o łagodniejszym stopniu trudności. Bezpieczna trasa flow trail, nietrudna pod względem technicznym, z łagodnymi muldami i bandami. Oferuje przepiękne widoki na Chlum oraz dolinę dolnomorawską.

Mlýnský trail

Długość: 8 km

Stopień trudności: Łatwa

Opis: Najdłuższa trasa o niskim stopniu trudności, odpowiednia dla nowicjuszy i rodzin z dziećmi. Pełna bezpiecznych, dobrze widocznych zakrętów, nadająca się do nauki jazdy. Z widokami na dolinę Mlýnické údolí, dedykowana najmłodszym.

 OAKLEY trail

Długość: 5,2 km

Stopień trudności: Zaawansowana

Opis: Trasa o ostrzejszym nachyleniu dla bardziej zaawansowanych rowerzystów. Z wyższymi bandami, częstszymi okazjami do skoków i uskokami terenu. Jest to bezpieczny flow trail, nadający się także dla mniej doświadczonych.

Mamuci trail

Długość: 3,2 km

Stopień trudności: Bardzo trudna

Opis: Trasa trudna pod względem technicznym, dla doświadczonych rowerzystów. Z bardzo stromymi odcinkami, pełną fal, band i technicznych uskoków. Odpowiednia dla tych, którzy lubią wyzwania i oderwanie się od ziemi.

Te trasy oferują różnorodność dla wszystkich poziomów umiejętności i preferencji rowerzystów, zapewniając zarówno wyzwania, jak i bezpieczną zabawę w pięknym otoczeniu doliny Dolni Morava.

2. Rychlebskie Ścieżki

Następnie przejeżdżamy do Rychleb gdzie przez dwa dni będziemy odkrywać lokalne trasy. Tutaj przewyższenia pokonujemy z pomocą własnych mięśni.

Rychlebske Śtezky

Rychlebskie Ścieżki to trasy rowerowe w okolicach Černé Vody, powstałe z adaptacji starych ścieżek myśliwskich. Nie są to trasy od punktu A do B, ale dookólne trasy zaczynające i kończące się w Černé Vodě, zapewniające unikalne przeżycia związane z jazdą rowerową w górach. Trasy prowadzą przez lasy, granitowe głazy, kamieniołomy i potoki górskie, oferując różnorodne doznania terenowe. Projektanci starali się umieścić na trasach wszystko, co najlepsze, zapewniając użytkownikom niezapomniane wrażenia.

Trasa różowa – Superflow (ok. 10 km):

Najgładszy flow trail w okolicy i wizytówka Rychlebskich ścieżek. Oferujący elementy techniczne jak i płynną szybką jazde.

Długość: ok. 10 km, w tym podjazd Dr Wiessner Trail.

Podzielony na 8 sekcji, z różnym charakterem terenu.

Stopień trudności: średni, łatwo nabrać prędkości.

Trasy czerwone:

Tajemny (ok. 2 km): Techniczna trasa, mimo niewielkiego nachylenia.

Mramorový (Marmurowy), Hupcok i Sjezdy (Zjazdy): Trzy trasy umożliwiające płynny zjazd.

Stopień trudności: średni, wymagający umiejętności technicznych.

Trasy czarne:

Naučná Stezka (Ścieżka Dydaktyczna): Trasa zdrowia z dużymi głazami.

Velryba (Wieloryb): Legendarne trudności, z wielkim głazem na końcu.

Jastrząb (Jestřáb): Genialna trasa, z trudnościami dla średniozaawansowanych i zaawansowanych.

T-Rys (T-Ryś) i Velbloud (Wielbłąd): Bardzo trudne sekcje, dla ekspertów.

Trasy oferują różnorodne doznania terenowe i poziomy trudności, zapewniając wyzwania dla różnych umiejętności rowerzystów górskich.

3. Koprivna 

Ostatnie dwa dni naszego wyjazdu spędzimy w Koprivnej gdzie będziemy szlifować nasze zdobyte podczas wyjazdu umiejętności.

Rodzina 1

Prosta trasa, która prowadzi przez istniejącą leśną ścieżkę o łącznej długości 3 km. Cała trasa jest oznakowana strzałkami kierunkowymi. Z górnej stacji kolejki linowej przecina las, krzyżuje się z naszym stokiem narciarskim i prowadzi wokół hotelu obok Ubytování Maja, Bistra Kopřivná, aż do dolnej stacji kolejki linowej. Trasa jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych, od najmłodszych po wiecznych młodych. Idealna dla hulajnóg górskich i rowerów, które możemy wypożyczyć w naszym wypożyczalni, na rodzinne przejażdżki lub po prostu dla zabawy.

 Rodzina 2

Prosta trasa o długości 1,5 km prowadząca po naszym stoku narciarskim z zakrętami oznaczonymi siatkami bezpieczeństwa. Odpowiednia dla dzieci i dorosłych. Idealna trasa dla górskich trójkołowych rowerów, które można wypożyczyć w naszej wypożyczalni.

Funtrail

Trasa o ulepszonej i wygładzonej powierzchni pozbawionej kamieni, odpowiednia nawet dla początkujących młodych rowerzystów, z ukrytymi elementami freeride dla zaawansowanych. Trasa jest falista, pełna różnych nierówności i zakrętów. Koncept trasy zapewnia przyjemność z jazdy każdemu, na każdym rowerze i w każdym wieku. Idealna na rodzinny wypoczynek lub rozgrzewkę przed trasą o wyższym stopniu trudności.

Single Track

Trasa dla rowerzystów, którzy chcą nie tylko zjeżdżać z góry w dół, ale także się napocić. Single track oferuje interesującą trasę enduro o długości 3,0 km. Początek trasy znajduje się przy dolnej stacji kolejki linowej, prowadzi przez łąkę, a potem zanurza się w las. Koniec pierwszego odcinka trasy znajduje się na istniejącej leśnej drodze, po czym po kilku metrach wraca do lasu, aż do górnej stacji kolejki linowej, skąd można sobie zafundować jedną z 3 tras. Cała trasa jest oznakowana strzałkami dla lepszej orientacji.

Spicy Freeride

Zabawna, lekko pikantna trasa, pełna skoków, nierówności, dropów, zakrętów, z wallride’em. Teren trasy jest w całości przygotowany z łagodnymi odcinkami korzeni. Koncept trasy został stworzony tak, aby doświadczeni jeźdźcy mogli szlifować swoje umiejętności, a mniej doświadczeni zdobyć potrzebne doświadczenie. Przeszkody można bezpiecznie ominąć w wyznaczonych sekcjach. Spicy freeride to trasa, na której nauczysz się prawdziwej “jazdy”.

Gravity Line

Gravity Line to średnio trudna trasa w stylu kanadyjskim, prawdziwy freeride. Na trasie znajdziesz wiele mostków northshore, przejazdów i dropów ze skały z drewnianym lądowaniem, podczas całej jazdy walcząc z grawitacją. Teren trasy jest tylko grubo przygotowany i nie zawiera objazdów. Trasa jest odpowiednia tylko dla doświadczonych rowerzystów, z użyciem dodatkowej ochrony kręgosłupa i kolan.

Downhill

Trasa o łącznej długości 1,5 km przeznaczona jest dla najbardziej doświadczonych rowerzystów i entuzjastów adrenaliny. Oferuje naturalny teren pełen kamienistych i korzenistych odcinków, uzupełniony o skoki z gliny i przeszkody techniczne. Zalecamy używanie dodatkowej ochrony kręgosłupa i kasku integralnego na tę trasę. Trasa jest pozbawiona luźnych kamieni, inaczej powierzchnia jest nieprzygotowana. Nadaje się tylko do rowerów górskich o całkowicie amortyzacji.

 

Cena:

Młodzież 2850 zł

Stały klient 2750 zł 

Klubowicz 2650 zł 

i zawiera:
– Profesjonalne szkolenie z jazdy w terenie. Nasi doświadczeni instruktorzy pomogą uczestnikom doskonalić umiejętności na różnorodnych trasach i każdym poziomie zaawansowania.

– Noclegi. Śpimy w 4 osobowych namiotach dachowych na campingach ( na każdym campingu znajduje się toaleta wraz z prysznicami i ciepłą wodą ).

– Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA

– Transport i transfery rowerów

– Wyżywienie (na miejscu sami przygotowujemy śniadania, obiady, kolacje)

Nasze samochody wyposażone są w pełni wyposażoną kuchnię, własną wodę i własny prysznic.

 

 

Cena nie zawiera:

– Karnetów (koszt karnetów to około 300-450 zł w zależności od wieku)

– Ewentualnych lunchów w trakcie jazdy

 

Nie czekajcie, dołączcie do naszego zespołu i poznajcie uroki jazdy enduro w czeskich Bike Parkach! Zapraszamy!!

UWAGA – NIE ZABIERAMY ROWERÓW ELEKTRYCZNYCH!!!

Szczegóły wyjazdu

  • 3 sierpnia 2024 06:00   -   10 sierpnia 2024 16:00
Udostępnij
Dodaj do swojego kalendarza